ArtoCardin – najlepszy sposób na cholesterol? Działanie i właściwości. 4.79/5 (95)

złoi cholesterolu

Nawet co 2 dorosła osoba może mieć przekroczony poziom cholesterolu. Niewielu ludzi jednak sobie to uświadamia lub – co gorsza – niewielu traktuje ten problem poważnie. A przecież brak kontroli nad cholesterolem prowadzi często do miażdżycy lub udaru. Jak trzymać rękę na pulsie? Producenci ArtoCardin zapewniają, że to naprawdę proste. Ale czy tak samo skuteczne? Przekonajmy się.

Z poniższego artykułu dowiesz się:

Czym jest ArtoCardin?

ArtoCardin to preparat wspomagający regulację cholesterolu, występujący w postaci tabletek. Środek przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu  LDL oraz wszelkimi negatywnymi tego następstwami. Kuracja z ArtoCardin pomaga zadbać o zdrowe serce i lepszą witalność.

Jak skład ArtoCardin pomaga zachować prawidłowy poziom cholesterolu?

Każdy ze składników ArtoCardin jest naturalny i sprawdzony. Ich zadaniem jest chronić układ krwionośny w taki sposób, aby zmniejszyć biosyntezę ,,złego” cholesterolu i zwiększyć poziom ,,dobrego” cholesterolu w organizmie. To bezpieczny sposób, który pozwala zachować dobre zdrowie i samopoczucie na dłużej. W jego skład wchodzi:

Ekstrakt z granatu – zawiera dużą ilość antyoksydantów, poprawia krążenie krwi i chroni przed niebezpiecznymi zatorami, których przyczyną jest sklejanie się płytek krwi. Owoc granatu zwiększa również elastyczność tętnic oraz zwiększa poziom cholesterolu HDL nazywanego ,,dobrym”, a zmniejsza poziom ,,złego” cholesterolu . Dzięki temu przeciwdziała wystąpieniu miażdżycy.

L-arginina – wpływa korzystnie na układ naczyniowy, reguluje ciśnienie i chroni przed tworzeniem się złogów. Dodatkowo, arginina sprawuje kontrolę nad prawidłowym poziomem cholesterolu poprzez obniżenie cholesterolu LDL. Niedobór argininy może prowadzić do wytwarzania wolnych rodników, które sprzyjają osadzaniu się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych i mogą prowadzić do ich poważnego uszkodzenia.

Lizyna – wraz z witaminą C tworzą podstawowe budulce kolagenu, który decyduje o odpowiednim funkcjonowaniu układu krwionośnego. Lizyna wzmacnia tętnice i poprawia ich elastyczność. Im wyższy poziom lizyny w organizmie, tym mniejsza szansa na powstanie złogów miażdżycowych. Z tym aminokwasem naczynia krwionośne stają się odporniejsze na osadzanie się groźnego dla zdrowia tłuszczu.

Witamina C – zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a zwłaszcza cholesterolu oznaczanego jako LDL. Wpływa również na zwiększenie ,,dobrego” cholesterolu HDL. Regularne dostarczanie witaminy C chroni przed zmianami miażdżycowymi i ma dobroczynne działanie na naczynia krwionośne. Witamina C eliminuje wolne rodniki, pomaga też odbudowywać i regenerować tętnice.

Właściwości ArtoCardin a efekty stosowania preparatu

Każda kapsułka łączy w sobie możliwości poszczególnych składników, czyli ekstraktu owoców granatu, witaminy C, lizyny i l-karnityny. Znając właściwości poszczególnych elementów formuły można wyróżnić kilka następujących obszarów ich działania:

 • Zmniejszenie ciśnienia krwi
 • Obniżenie cholesterolu LDL
 • Zwiększenie ,,dobrego” cholesterolu HDL
 • Oczyszczenie naczyń krwionośnych ze złogów
 • Wyeliminowanie zwapnień w naczyniach krwionośnych
 • Lepsze samopoczucie i więcej energii na co dzień

Preparat posiada naturalne składniki i jest bezpieczny dla zdrowia, nie powodując niepożądanych efektów ubocznych. W każdym opakowaniu znajduje się 30 kapsułek, dziennie należy stosować 1 kapsułkę.

ArtoCardin – Opinie o naturalnym środku na cholesterol

Temat dbania o poziom cholesterolu dotyczy coraz młodszych osób. Nie dziwi więc fakt, że regularne przyjmowanie tabletki może być dla niektórych uciążlie. Poza tym jednak ArtoCardin spotkał się z przychylną opinią użytkowników: wielu z nich potwierdza poprawę wyników cholesterolu (LDL i HDL). Recenzje na forach z zakresu miażdżycy i choroby wieńcowej przychylają się ku zastosowaniu ArtoCardinu jako naturalnej pomocy dla układu krwionośnego.

Nieprawidłowości w obrębie poziomu cholesterolu nie są oczywistym problemem. Dlatego często zanim ktoś uświadomi sobie poziom ryzyka z tym związanym, jego wyniki i samopoczucie są już w fatalnym stanie. Zarówno osoby, które stosowały ArtoCardin jako środek prewencyjny, jak i ci którzy sięgnęli po niego dla podratowania zdrowia wyrażają zadowolenie i pełną satysfakcję z odbytej kuracji.

Gdzie kupić ArtoCardin – w aptece, czy online?

Sprawdzony i oryginalny ArtoCardin można zamówić wyłącznie w sklepie internetowym. Produkt wprost od producenta ma sprawdzony skład, pewne pochodzenie i jest dostępny w najlepszej cenie – zdarza się, że z atrakcyjnym rabatem.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

 • Jaka jest cena ArtoCardin?

Obecnie cena za ArtoCardin na stronie producenta wynosi 137zł. Śledzenie oficjalnej strony preparatu pozwala jednak natrafić na atrakcyjne rabaty i zniżki wynikające z darmowej przesyłki.

 • Jaki skład ma produkt?

W skład produktu wchodzi naturalny wyciąg z owoców granatu, jak również l-karnityna, witamina C i lizyna w odpowiednich proporcjach.

 • Jakie jest dawkowanie preparatu?

Dawkowanie ArtoCardin polega na przyjmowaniu 1 kapsułki dziennie. Każdą dawkę warto popijać dużą ilością wody, aby zapewnić sobie łatwiejsze przyswajanie preparatu.

 • Ile tabletek ma 1 opakowanie?

W jednym opakowaniu ArtoCardin znajduje się 30 pojedynczych kapsułek. Biorąc pod uwagę częstotliwość dawkowania, ilość ta wystarczy na 1 miesiąc codziennego stosowania.

 • Czy można kupić ArtoCardin w aptece?

ArtoCardin to preparat, który nie wymaga posiadania recepty. W związku z tym jest on obecnie niedostępny w aptekach. Jedynym pewnym źródłem zakupu ArtoCardin jest oficjalna strona internetowa producenta.

Podsumowanie

ArtoCardin to środek z naturalnym składzie na bazie granatu oraz l-karnityny, lizyny i witaminy C. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i reguluje poziom ,,złego” oraz ,,dobrego” poziomu cholesterolu we krwi.

Mimo, że są dostępne wyłącznie na stronie producenta, zamówienie przebiega szybko, a przesyłka dociera do rąk własnych już po 2-3 dniach. Jest to środek, który poleca się osobom z zagrożeniem choroby miażdżycowej lub osobom, które chciałyby i powinny zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi.

Poniżej, dla Państwa wygody, zamieszczamy link kierujący bezpośrednio na stronę producenta:

www.artocardin.pl

PRZEGLĄD RECENZJI
Skuteczność
Dostępność
Opinie
Opinie na forach
Cena
Jakość
Stosunek ceny do jakości
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?