Co wspomaga odchudzanie?

tabletki

Kiedy tradycyjne sposoby na odchudzanie przestają działać, szukamy czegoś nowego. Jeśli chcesz poznać oryginalne sposoby na zdrowe i szybkie odchudzanie, a także dowiedzieć się jakie suplementy warto kupić, żeby szybko spalać tłuszcz, zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu.

Co wspomaga odchudzanie?

Oczywiście wszyscy znamy sławetną dietę “MJ”, co w rozwinięciu skrótu oznacza mniej jeść. I choć generalnie ta zasada zwykle się sprawdza, to sprawy komplikują się co nieco, gdy w grę wchodzą kłopoty z trawieniem, brak wystarczających wartości odżywczych wewnątrz organizmu, a także uwarunkowania genetyczne. Dlatego pominiemy dzisiaj piramidy żywieniowe i podstawowe porady dietetyczne, przechodząc do tego, jak możemy wspomóc proces odchudzania, niezależnie od płci, wieku czy stanu zdrowia.

“MJ” to mit, należy przejść na “JD”

Zdecydowanie, ograniczenie ilości spożywanych pokarmów wpływa na spadek masy. Jednak bardzo duża ilość osób, szczególnie tych, którym zależy na szybkim powrocie smukłej sylwetki, traktuje dietę “MJ” zbyt dosłownie i praktycznie przestają jeść, prawie wogóle.

Trzeba sobie uświadomić, że nasz organizm jest jak samochód. Jeśli nie wlejemy benzyny, nie pojedzie. Jeśli więć testujecie na sobie głodówkę, pamiętajcie, że choć efekt może być chwilo zadowalający, tak ograniczenie dostaw minerałów i witamin zawartych w pożywieniu, może bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie. Nie mówiąc o efekcie jojo, który w tym wypadku jest bardziej niż pewny.

Dodatkowo, głodzony organizm uczy się magazynować tłuszcz, dlatego najpierw pozbywa się mięśni, co skutkuje zmniejszeniem energii, a także mniej wysportowaną sylwetką. Dlatego powinniśmy brać pod uwagę raczej “JD”, czyli jeść dobrze. Co to oznacza? Odrzucić niezdrowe jedzenie na rzecz regularnych, pełnych białka i witamin, potraw przygotowywanych w domu.pomiar talii

Dary lasu i pola w jednej kapsułce

Choć suplementy diety, które pomagają zrzucać wagę, zawsze wywołują cyniczny uśmiech na twarzach niedowiarków, tak niektóre z nich potrafią bardzo mocno przyspieszyć proces odchudzania, do tego zachowując w dobrym stanie organizm.

Mięta, imbir i guarana atakują zbędne kilogramy

Jeśli chcemy wspomóc się preparatem w kapsułkach, nie ma w tym nic złego. Pod jednym, bardzo ważnym warunkiem. Musi to być produkt oparty w całości o naturalne składniki, żadnej chemii. Na rynku jest kilka takich suplementów, które można śmiało polecić. Na przykład Nutronate – naturalne tabletki, o dużej zawartości ekstraktu z korzenia imbiru i owoców guarany. Jedna kapsułka dziennie, podnosi tempo metabolizmu, a także poprawia koncentrację i utrzymuje energię na wysokim poziomie.

Kolejnym dobrym przykładem może być Ketominal Slim, którego działanie jest podobne do działania diety ketogenicznej. Preparat potrafi zatem przestawić organizm na czerpanie większej ilości energii z tłuszczu.

Ciekawą nowością na rynku, są plastry Sliminazer. Choć nie zaskakują składem ( kapsaicyna, ekstrakt z zielonej herbaty, owoce guarany etc.) tak efekt ich działania może być zwielokrotniony poprzez formę stosowania. Producent zapewnia, że mikroelementy zawarte w plastrze są dużo lepiej i szybciej przyswajane przez organizm, a także, że taka forma preparatu pozwala na równomierne rozłożenie wchłanianych składników, w czasie.

Dieta 23/1

Czy słyszeliście o takiej diecie? Polega ona na prostej zasadzie, która mówi, że możesz jeść absolutnie wszystko to na co masz ochotę, ale masz na to tylko jedną godzinę, na całą dobę. Wielu ludzi chwali sobie efekty tego rozwiązania, jednak na dłuższą metę wydaje się to być trudne do uzyskania, a także może stanowić wymówke do opychania się niezdrowym jedzeniem i słodyczami.

Ale głowa do góry. Naukowcy nie raz udowadniali, że mniej drastyczna wersja takiego rozwiązania również sprawdza się świetnie. Otóż chodzi o to, by wszystkie posiłki, które mamy zaplanowane na dany dzień, zjadać w oknie 8/10 godzin. To znaczy, że jeśli pierwszy posiłek jemy o godzinie 8 rano, ostatni powinniśmy zjeść około godziny 18. zdrowe produkty

Rano bąbelki, wieczorem kolacja

W internecie można znaleźć także pokaźną grupę trenerów personalnych i dietetyków, którzy zalecają intermittent fasting. W wolnym tłumaczeniu oznacza to przerywany post. Chodzi o to, by po przebudzeniu, nie jeść przez 4-6 godzin. Zamiast tego apetyt wypełnia się czarną kawą, która pomaga spalać tłuszcz, a także mineralną wodą gazowaną.

Kiedy minie czas “postu”, jemy w trakcie 8 godzinnego okna. Jak to wygląda w praktyce? Budzimy się o 8 rano, pierwszy posiłek jemy o godzinie 14, a ostatni maksymalnie o 22. Wszyscy, którzy popierają takie rozwiązanie podpierają się tezą, która mówi, że tak wyglądał od prehistorii naturalny sposób w jaki żywił się człowiek. Cały dzień był wykorzystywany na to by zdobyć pożywienie, a kiedy trafiało już ono w ręce naszych przodków, jedli do woli, by następnego dnia powtórzyć cały proces.

Silna wola

Pamiętajmy, że to głównie od naszych starań będzie zależeć to, czy odchudzanie będzie przynosić pożądane efekty. Choć wszystkie opisane sposoby, a także dobre suplementy diety, będą świetnymi wspomagaczami spalania tłuszczu, tak jedynie własna dyscyplina i konsekwencja w działaniu pozwoli poczuć ponownie dumę na plaży. Na pocieszenie? Jest to walka, którą warto stoczyć, nie tylko dla pięknej sylwetki i własnej satysfakcji, ale także w imię dobrego zdrowia.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?