Czynniki, które wpływają negatywnie na jędrność biustu

jędrne piersi

Wiele kobiet bardzo mocno koncentruje się na wyglądzie swojego biustu. Nic dziwnego, w końcu znaczenie tej części ciała stało się niemal mitologiczne. Porównujemy się zatem z perfekcyjnymi wizerunkami wykreowanymi przed media, a nawet z innymi kobietami, popadając w ciągłe kompleksy.

Czy naprawdę jedynym rozwiązaniem tego problemu jest inwazyjny zabieg chirurgiczny? Naszym zdaniem nie! Zapraszamy do artykułu, w którym poruszymy kwestię przyczyn zmniejszania jędrności biustu, a także podamy kilka sposobów, jak naturalnie można pomóc swoim piersiom, w powrocie do perfekcyjnej formy. Spójrzmy zatem w pierwszej kolejności na kilka znaczących kwestii wpływających destrukcyjnie na wygląd biustu.

CZAS

Tej kwestii niestety nie da się pominąć. Z wiekiem nasze ciało przestaje wyglądać tak byśmy tego chcieli. Piersi nie są niestety wyjątkiem. Upływ czasu wpływa skutecznie na zmniejszenie syntezy wielu mikroelementów, między innymi kolagenu i elastyny, które wpływają na jędrność skóry i przeciwdziałają starzeniu się tkanek.

Do tego skóra przestaje być odpowiednio nawilżona, staje się z wiekiem bardziej wiotka i mniej sprężysta, to powoduje nie tylko obniżenie piersi, ale także powolną utratę kształtu i jędrności. Spokojnie – można temu przeciwdziałać!

MAŁA ILOŚĆ SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

Substancje takie jak kolagen i elastyna, to jednak nie jedyne substancje, których może brakować wewnątrz naszych organizmów, które odpowiadają także za wygląd biustu. Bardzo ważne są także witaminy A czy E, które dbają o dobrą kondycję naskórka i zatrzymanie starzenia się komórek.

Co jest powodem ich niedoboru w organizmie? Najczęściej jest to dieta, zbyt uboga w witaminy i mikroelementy. Tego typu substancje świetnie wchłaniane są także za pomocą suplementów diety oraz specjalistycznych kremów i maści, które można kupić bez recepty.

kobieta trzymająca melony

 NADWAGA

Choć z nabyciem dodatkowych kilogramów rzeczywiście biust się zwiększa, jest to jedynie pozorna zaleta nadwyżki masy ciała. Zbyt wysoka waga oznacza także podniesienie poziomu tkanki tłuszczowej i procentowy spadek mięśni, w stosunku do całej masy ciała.

To sprawia, że pomimo iż piersi stają się większe, opadają mocno w dół i tracą swoją jędrność. Może pojawić się także cellulit, albo tak znienawidzona przez wiele kobiet “pomarańczowa skórka”.

BRAK RUCHU

Nie od dzisiaj wiadomo, że aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na zdrowie organizmu, a także samopoczucie, a nawet codzienny nastrój. Zbyt mały poziom ruchu wpływa także negatywnie na wygląd naszych sylwetek. Jak dokładnie to działa?

W pierwszej kolejności, nawet jeśli jesteśmy szczupli, brakuje nam mięśni, co powoduje, że skóra przestaje być jędrna i napięta. Jej wygląd staje się znacznie gorszy, także w obrębie biustu. Warto podkreślić także, że każde ciało jest inne, mamy inne predyspozycje oraz różne reakcje. Dlatego niezależnie od podanych wyżej przyczyn, nasze osobiste powody spadku jędrności biustu mogą być bardzo subiektywne.

Kilka prostych sposobów na poprawę wyglądu swojego biustu

Na wstępie pragniemy powiedzieć, że informacje, które przedstawiamy to nasze prywatne doświadczenia, a także rady specjalistów znalezione w sieci, oraz konsultacje z wieloma kobietami. Jeśli jednak znajdujecie w swoim biuście coś, co naprawdę Was martwi, oprócz domowych sposobów warto udać się do lekarza, aby cały czas kontrolować sytuację. Zdrowie najważniejsze! A teraz, kilka prostych sposobów na poprawę wyglądu oraz jędrności swoich piersi.

KOSMETYKI

Niekoniecznie musimy decydować się na drogie i skomplikowane operacje, wiele pracy są w stanie załatwić naprawdę dobre kosmetyki. Na przykład kremy, które zwiększają elastyczność naskórka i powodują, iż skóra staje się bardziej sprężysta. Krem Ovashape, jest tutaj dobrym przykładem. Naturalna receptura i szybkie działanie. Dlaczego wymieniamy właśnie ten kosmetyk?

Krem Ovashape to przede wszystkim bezinwazyjny sposób na poprawę wyglądu biustu. Producent mówi tu nie tylko o ujędrnieniu, ale także o zwiększeniu jego objętości, dzięki mikroelementom ułatwiającym transport krwi oraz limfy w okolicach gruczołów. Dodatkowo można także liczyć na długotrwały efekt nawilżający, dzięki takim składnikom jak masło Shea.

naturalne kosmetyki ujędniające piersi

ZDROWA DIETA

Chyba nie ma aspektu naszego życia, którego dobrze zbilansowana i zdrowa dieta nie poprawia. W końcu jesteśmy tym co jemy! Okazuje się, że znajduje to również zastosowanie jeśli chodzi o wygląd biustu. Dlaczego?

Odpowiednie składniki oraz witaminy, które dostarczamy z jedzeniem pomagają utrzymać elastyczność skóry, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, a także pomagają utrzymać w dobrej kondycji mięśnie, które podtrzymują piersi. To wszystko ma bardzo duży wpływ na wygląd biustu.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Okazuje się, że także sport ma wpływ na to jak wyglądają nasze piersi. Systematyczna aktywność fizyczna pozwala utrzymać kondycję, poprawić odporność organizmu i polepszyć nastrój, jednak potrafi także wpływać na wygląd biustu.

Trening pozwala wyrzeźbić całą sylwetkę, a także pomóc w utrzymaniu pozycji oraz jędrności piersi, dzięki tkance mięśniowej. Aktywność fizyczna przyczynia się także do redukcji nadwagi, która sprawia, iż biust traci swoje naturalne piękno.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?