Diety i tabletki odchudzające – porady i opinie

Gdyby spisać wszystkie istniejące diety w jednym miejscu, dorzucając ulotki preparatów odchudzających, całość nie zmieściłaby się pewnie w bibliotece aleksandryjskiej. Jak zatem znaleźć odpowiednią dietę? Czy tabletki odchudzające działają? Jak wybrać te właściwe? Przedstawiamy kilka pomysłów na sprawdzone programy żywieniowe i kilka preparatów, którymi warto się zainteresować.

 

Zacznijmy od podstaw

Zanim przystąpimy do jakiejkolwiek diety, lub zmian w żywieniu, należy ustalić swoje priorytety. Co chcemy osiągnąć? To najważniejsze pytanie, które należy sobie zadać. Warto także zrobić choćby podstawowe badania krwi, a wyniki skonsultować z lekarzem. Dieta musi odpowiadać wszystkim potrzebom organizmu.

 

Smukła sylwetka – waga w dół

Podstawową dobrego samopoczucia, ładnej cery i świetnego wyglądu, będzie dieta bogata w białko, błonnik, wysoko nasycone tłuszcze Omega i witaminy. To podstawowe składniki, o których należy pamiętać. Jeśli chcemy schudnąć, musimy doprowadzić do deficytu kalorycznego, to znaczy spożywać trochę mniej, niż tego potrzebujemy.

Kilka ważnych elementów zdrowej diety

Jak obliczyć taki deficyt? W internecie, bez problemu znajdziemy kalkulatory kalorii. Po wpisaniu swoich parametrów, oraz ilości aktywności fizycznej, algorytm oblicza nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a także ile należy od niego odjąć by zdrowo schudnąć. Najgorsze co możemy zrobić, to zacząć mocną głodówkę, która nie tylko zaowocuje prawdopodobnie efektem jojo, ale także wypłucze organizm z wartości odżywczych i minerałów. Jako przestrogę, warto dodać również, że niedożywiony organizm magazynuje tkankę tłuszczową na “czarną godzinę”.

 

Wybieramy swój program żywieniowy

Mamy zatem odpowiednią ilość kalorii, którą należy spożywać, żeby schudnąć. Jaką dietę wybrać? Mamy przecież tyle możliwości. Dieta ketogeniczna, paleo, białkowa, wegetariańska, wegańska i tak dalej. Dobra wiadomość jest taka, że to właściwie nie ma znaczenia.

Ostatnio szwedzcy naukowcy przebadali grupę tysiąca osób w różnym wieku, różnej płci. Połowa z nich przez miesiąc stosowała dietę tłuszczową, a połowa węglowodanową. Jedna wspólna rzecz, to z góry ustalona liczba kalorii, której każdy z badanych musiał się trzymać. Spadki wagi były takie sama, dla każdej z grup.

Z tego wniosek, że dieta która wybierzemy nie ma tak dużego znaczenia, ważne są kalorie i oczywiście zdrowie. Dlatego przy wyborze diety postawmy na to co najbardziej odpowiada naszym potrzebom, smakom, czy ilośći czasu. Oczywiście aktywność fizyczna, jak najbardziej wskazana.

 

 

Tabletki odchudzające

Tutaj dopiero może rozboleć głowa od nadmiaru możliwości. Na rynku pojawia się przecież tysiące preparatów. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na skład. Od razu oddajmy w zapomnienie wszystkie środki, które zawierają w sobie substancje chemiczne. Najlepiej w ogóle skreślić z listy zakupów wszystkie preparaty, które mają w składzie substancje, o których nigdy nie słyszeliśmy. Znaleźliśmy 3 preparaty, które warto wziąć pod uwagę. Nutronate i Ketominal slim, a także nowość na rynku dietetycznym, plastry Sliminazer.

 

Mięta, imbir i pieprz

Choć byłaby to całkiem smaczna mieszanka, na przykład, jako dodatek do ginu z tonikiem? To niestety nie w takiej formie, nas w tym momencie interesuje. To chyba również dobry moment, żeby wspomnieć o tym, że alkohol i dieta to jak woda i ogień. Niestety nie służy. Można okazjonalnie pozwolić sobie na lampkę czerwonego, wytrawnego wina, które ma najniższy indeks glikemiczny, ze wszystkich trunków.

 

Mniej na wadze, lepsze samopoczucie

Dlaczego więc wspominamy o tych przyprawach? To jedne z wielu składników, preparatów na odchudzanie, które warto kupić. Ketominal slim, to tabletki zawierające w sobie ekstrakty z liści mięty, pieprzu kajeńskiego, a także zielone ziarna kawy i l-karnitynę. Wpływają one znacząco na prędkość metabolizmu i działanie układu trawienia. Oczyszczają jelita i poprawiają działanie wątroby. Dlatego warto po nie sięgnąć, pomogą schudnąć, ale także poprawią stan zdrowia.

Lepszy wygląd, więcej energii

Na rynku możemy znaleźć także preparat o nazwie Nutronate. Zawiera w sobie imbir i ekstrakt z czarnego pieprzu, ale także owoc guarany. Dzięki temu nie tylko wpływa na przyspieszenie metabolizmu, ale także dodaje energii. To ważny aspekt, ponieważ sięgamy po wysokokaloryczne przekąski najczęściej wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni.

 

Plastry, nie tylko na skaleczenia

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o takim sposobie na odchudzanie, to warto zainteresować się plastrami Sliminazer. W składzie znajduje się ekstrakt z owoców guarany, kapsaicyna, a także zielona herbata. Działanie plastrów jest nastawione głównie na ograniczenie wchłaniania tłuszczy i przyspieszenie procesu trawienia. Forma plastra sprawia, że wszystkie substancje są uwalniane stopniowo, przez cały dzień.

 

Silna wola, dobre efekty

Pamiętajmy, że niezależnie od diety na którą się zdecydujemy, lub jakie preparat na odchudzanie zastosujemy, najważniejsza jest silna wola i trzymanie się swoich postanowień. Nie wierzcie w szybkie odchudzanie. Walka o piękną i zdrową sylwetką to długofalowe działanie. Dobra wiadomość jest taka, że można zaczynać od razu!

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?