Z pewnością każda z nas zadawała sobie czasami przed lustrem wiele pytań dotyczących swojego ciała, czy ta fałdka jest ok? Czy moje nogi nie są za grube? Czy powinnam schudnąć? Warto wiedzieć jednak, że nasze kompleksy dotyczą także sfery psyche, nie tylko fizyczności i właśnie w tej sferze mają swój początek.
Dlaczego mamy kompleksy?
Kompleks to coś, co przeszkadza nam w sobie, czego się wstydzimy, z czym nie możemy sobie poradzić i co psuje nam wiele radosnych chwil – na przykład zbliżenia z partnerem. Jak jednak rodzi się ta nieprzyjemna niepewność, która potrafi spędzić sen z powiek? Oczywiście lista powodów jest nieskończona, my jednak widzimy trzy główne kategorie.
MEDIALNI BOHATEROWIE
Przekaz medialny – to naszym zdaniem główny motywator nie tylko damskich, ale także męskich kompleksów. Mamy na myśli tutaj cały zbiór popkultury, od czasopism i portali społecznościowych, aż po amerykańskie filmy dla mas. W każdym z tych mediów obserwujemy niesamowite ciała i sylwetki. Ciągle porównujemy się do naszych bohaterek, właśnie z tych źródeł, zapominając jednak o tym, że są to postacie fikcyjne, a aktorki spędzają czasami miesiące na przygotowanie do ujęcia trwającego 15 sekund.
OPINIE
Często bagatelizujemy znaczenie wypowiadanych słów. To co dla nas może być świetnym żartem, drugą osobę może bardzo dotknąć i pozostać z nią na długi czas. To właśnie kolejna przyczyna powstawania kompleksów. Przykre słowo partnera, zła opinia przyjaciółki – to mały zaczyn, który może spowodować, że nagle tracimy pewność siebie w danej sferze. Musimy mieć na uwadzę, że ile osób, tyle opinii. Nigdy nie będziemy podobać się każdemu, w każdym aspekcie. Musimy to zaakceptować i postarać się nie brać do siebie każdych słów płynących pod naszym adresem.
PRAWDZIWE KOMPLEKSY
Pewnie zaskoczy Was ta część wpisu, ale czasami, jeśli macie duży kompleks związany ze swoim ciałem, czy sferą psychologiczną…zwyczajnie macie rację. Całe biuro mówi płynnie po angielsku, a Wam brak umiejętności? Waga pokazuje zbyt dużo kilogramów? Kompleksy spowodowane brakiem umiejętności, wiedzy, czy także nadwagą i złym stanem sylwetki, są bardzo powszechne, a ich źródło może być realne i prawdziwe. To jednak najlepszy typ kompleksów, ponieważ wystarczy trochę silnej woli by raz na zawsze wyrzucić je ze swojego życia.
Jak radzić sobie z kobiecymi kompleksami?
Postaramy się opisać kilka prostych sposobów, jak można zniwelować wiele popularnych kobiecych kompleksów, wiemy jednak, że to zaledwie mała cząstka, nie mniej, może zainspirujemy Was do skutecznej walki o lepsze samopoczucie i piękniejsze ciało.
SUPLEMENTY, KREMY, KOSMETYKI
Wiele Pań, w razie jakichkolwiek problemów zastanawia się od razu na zastosowaniem kapsułek, tabletek, kremu etc. Chodź często jest to droga na skróty, która nie przynosi dobrych rezultatów, warto wiedzieć, że istnieje kilka naprawdę dobrych preparatów, które pomogą osiągnąć dobre cele.
Na przykład jeśli Waszym kompleksem jest waga, pomogą plastry Sliminazer – naturalne składniki i proste użytkowanie, które przyspieszy metabolizm. Mało jędrne piersi? Dobrym rozwiązaniem może okazać się krem Ovashape, który nie tylko podniesie biust do góry, ale także nawilży skórę. Jest także wiele innych preparatów, które naprawdę warto kupić. Nasza rada jest jedynie taka, aby zawsze zwracać uwagę na skład i decydować się na zakup tych, które posiadają naturalny skład.
DIETA I TRENING
Choć krem Ovashape i plastry Sliminazer, naprawdę mogą stanowić ogromną pomoc w walce o swoją sylwetkę, nic nie pokona tradycyjnych sposobów. Jeśli martwi Was jakikolwiek aspekt sylwetki, a nawet mniejsza jędrność piersi, zły wygląd skóry, worki pod oczami, musicie pamiętać, o niesamowitym działaniu wielkiej trójcy.
Co wchodzi w jej skład? Sen, jedzenie i aktywność fizyczna. Dbając o te aspekty odzyskacie dużo więcej dobrego wyglądu i samopoczucia, niż można byłoby się spodziewać. Odpowiednie odżywienie organizmu, ćwiczenia fizyczne i regeneracja mogą zlikwidować wiele popularnych kompleksów już na przestrzeni dwóch miesięcy.
SFERA PSYCHE
Co z kompleksem wiedzy? Brakiem pewności siebie? Poczuciem, że zawsze jesteśmy gorsze od kogoś w towarzystwie? To równie potężne i destrukcyjne kompleksy, jak te fizyczne. Tu jednak również znajdzie się kilka naprawdę dobrych i prostych sposób, aby sobie z nimi poradzić.
Na początek rzecz trudna, jednak konieczna. Zadajcie sobie pytanie, skąd tak naprawdę bierze się dane zmartwienie. Jeśli znacie przyczynę, ale nigdy nie miałyście siły, aby ją zwalczyć, zapytajcie się same siebie: czy z kolei siłę aby dalej żyć z tym kompleksem?
Jeśli ciężko jest znaleźć powód, możliwe, że potrzebujemy profesjonalnej pomocy. Nie jest to żaden wstyd. Musimy popatrzeć na to w bardzo prosty sposób. Zepsuty samochód do mechanika, zęby do dentysty, a głowa do psychologa.
Nie traćcie czasu!
Warto zmienić w sobie wszystko to co chcemy i stopniowo pozbyć się swoich kompleksów. Dlaczego? Ponieważ nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo może to wpłynąć na nasze samopoczucie i sprawić, że każdy dzień będzie dużo szczęśliwszy. To co? Zaczynamy?