Główne przyczyny zaburzeń erekcji 3/5 (1)

otwarta książka

Zaburzenia erekcji mogą być bardzo uciążliwe. Nie chodzi jedynie o kompleksy związane z kolejną próbą stosunku, ale także o ogrom stresu, który towarzyszy w takiej sytuacji każdemu mężczyźnie. Dodatkowo jednak, negatywne skutki zbyt słabego wzwodu, to także brak zadowolenia obu stron z miłosnych igraszek. Jakie są główne przyczyny zaburzeń erekcji oraz co można zrobić aby je złagodzić?

CHOROBA CYWILIZACYJNA

Niestety życie większości z nas już dawno przestało biec w naturalny sposób. Przestajemy szanować wolny czas i weekendy, poświęcamy się pracy, jesteśmy przemęczeni. Kiedy wracamy późno do domu, poziom libido jest niski.

Dodatkowo negatywnie na erekcję wpływa także przewlekły stres. Nie pozwala on na skupienie się na chwili bliskości. Nie bez znaczenia jest także totalny brak aktywności fizycznej i nie zdrowa, źle zbalansowana dieta. Nie mamy kondycji, zatruwamy organizm, nie dostarczając mu odpowiedniej dawki minerałów oraz witamin.

Te czynniki mają ogromny wpływ na zdolności seksualne. Choć może wydawać się, że są to sprawy pozornie niezwiązane ze sobą – sfera seksualna bardzo szybko reaguje na sposób w jaki traktujemy nasze ciała każdego dnia.

kobieta i mężczyzna w łóżku

NEGATYWNE DOŚWIADCZENIA

Brak zdrowego, regularnego wzwodu u mężczyzn może mieć także swoją genezę w negatywnych doświadczeniach. Jeżeli stosunek seksualny zawsze wiązał się dla nas z wielkim stresem oraz obawą o to, że coś pójdzie nie tak, istnieje duża szansa na to, iż sfera psyche blokuje fizyczne procesy.

To jedna z głównych przyczyn zaburzeń zdolności seksualnych u wielu mężczyzn. Z czasem, jeśli nie zajmiemy się tym problemem, będzie on narastał, tworząc coraz to większe problemy w sypialni. Ważną rolę odgrywa tu również partnerka. Jeśli trafimy na wyrozumiałą osobę, której możemy zaufać, może to być bardzo pomocne.

 BEZLITOSNE GENY?

Oczywiście każdy organizm jest inny, a o jego typie w dużym stopniu decydują geny. Choć mówi się, że dziedziczenie cech nie ma wielkiego wpływu na życie seksualne dorosłego człowieka, tak należy przyznać, że to w jaki sposób jesteśmy uwarunkowani ma swoje znaczenie.

Można tutaj wymienić jako przykład rozmiar prącia. Wielu mężczyzn z kompleksem małego członka nie jest w stanie osiągać długich i mocnych erekcji, ze względu na wstyd, zakłopotanie i stres, który odczuwają przy każdym stosunku.

NATURALNA POMOC

Wzwód to nic innego jak napełnienie limfą i krwią tkanek głębokich prącia. Do osiągnięcia tego celu potrzebujemy zatem sprawnie działającego układu krwionośnego oraz wystarczającej ilości dobrych składników odżywczych.

Jeśli nie dostarczamy wystarczająco dużo takich elementów z dietą, można zastosować naturalny suplement, bogaty w wartościowe substancję. Dobrym przykładem będą na przykład tabletki Extreen. To kapsułki, które nie tylko pomogą osiągnąć bardziej zadowalające erekcję, ale takżę z czasem wydłużą prącie. Tabletki Extreen zawierają także ekstrakt z korzenia żeń-szenia, dlatego dodają energii, aby mieć więcej siły na łóżkowe igraszki.

Możemy także zastosować Erogen X. Jest to żel, zapewniający nawilżenie, ale także dodatkową przyjemność ze stosunku i dzięki poprawie ukrwienia – także dłuższe i mocniejsze erekcje. Erogen X zawiera między innymi wazelinę, która zadba o brak otarć na skórze i ułatwi miłosne zbliżenie.

kobieta i mężczyzna w czasie zbliżenia

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Jeżeli poznaliśmy już główne przyczyny problemów z erekcją, należy zabrać się za to aby je zlikwidować. Choć powyżej opisaliśmy już jeden sposób, warto rozważyć także alternatywy. Przede wszystkim zacznijmy od głowy. Musimy uświadomić sobie, że seks ma być przyjemnością, nie wyzwaniem, a także, że nasze problemy współdzieli bardzo wiele osób.

Jeśli jednak nie potrafimy samodzielnie nabrać dystansu, warto skonsultować się ze specjalistą, który w obiektywny sposób poradzi co zrobić, aby problem zniknął. Czasami już samo opowiedzenie o tym co nam przeszkadza, potrafi być bardzo pomocne.

KONSULTACJA FIZJOLOGICZNA

Może się także okazać, że problem nie leży w głowie. Jeśli upewnimy się, że genezą braku erekcji nie jest przyczyna psychologiczna, trzeba udać się do lekarza. To rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli podjąć odpowiednie kroki, aby zmienić swoje życie i znowu cieszyć się zbliżeniami.

Wiele osób boi się lub wstydzi wizyt u takich specjalistów, jednak musimy pamiętać, że są to osoby, których praca polega na tym, aby pomagać nam w tej sferze.

ZACZNIJMY TERAZ

Pamiętajcie, że seks stanowi dużą część satysfakcji życiowej. Problemy w łóżku mogą powodować rozdrażnienie, przewlekły stres, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do stanów depresyjnych.

Aby tego uniknąć, musimy zacząć rozwiązywać problemy, zamiast udawać, że nie istnieją. Nie bójcie się próbować nowych sposobów, prosić o pomoc i rozmawiać o seksie. Może osoba z bliskiego otoczenia ma taki sam problem? Najważniejsze, że obecnie znamy wiele sposobów na poprawę sytuacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?