Jak dbać o dobre samopoczucie i kondycję?

radość z życia

Jeśli chcecie być najlepszymi wersjami samych siebie, pora wrócić do podstaw. Zapraszamy na krótki i treściwy poradnik, który przypomni jak odzyskać kondycję i dobry humor w krótkim czasie!

zdrowe odżywanie

Jak dbać o dobre samopoczucie i kondycję?

Obecne społeczeństwa krajów z rozwiniętą cywilizacją i technologią, są nastawione na konsumpcyjny tryb życia. Pragniemy coraz większych mieszkań i telewizorów. Bardziej wystawnych kredensów i samochodów, a także stosów ubrań, które szybko przestajemy nosić.

Pułapka polega na tym, że nawet kiedy zarabiamy dość pieniędzy by sfinansować te wszystkie przedmioty, koniec końców nie dają nam one szczęścia. Czujemy się zmęczeni, przepracowani, a w dodatku wyglądamy 15 kilogramów gorzej niż na studiach. Zapominamy o tym, jak dużą radość niesie oddychanie pełną piersią w górach i przyjemne zmęczenie po długiej przejażdżce rowerowej.

Dochodzą także problemy ze zdrowiem, które sami sobie zapewniliśmy. Używki, brak zbilansowanej diety i wystarczającej ilości witamin, a także tak zwane zajadanie stresu stosami słodyczy. Stop. Trzeba zadbać o swoją kondycję i znów poczuć się dobrze!

Technika małych kroków

Idealna sytuacja wygląda tak, że rzucacie wszystko, wyjeżdżacie z trenerem i coachem do małego domku w lesie, gdzie przez miesiąc stosujecie dietę paleo i poranne kąpiele w lodowatej wodzie, a wieczory spędzacie na medytacji ze swoim duchowym guru. Wracacie do miasta jak nowi.

Niestety, większość z nas nie jest w stanie pozwolić sobie na taki wyjazd. Mamy zajmującą pracę, małe dzieci i obowiązki rodzinne. Co więc można zrobić? Zastosować technikę małych kroków. Zaczynając od zwiększenia aktywności fizycznej.

Zatem już od jutra wchodzimy po schodach zamiast wjeżdżać windą. Jeśli tylko mamy taką okazję, do pracy jedziemy rowerem. Przestajemy nareszcie wykorzystywać czas jako wymówkę. W internecie można znaleźć bardzo wiele treningów, które trwają 10 minut. Tylko 10 minut dziennie, a efekty będą widoczne już po miesiącu.

Miska pełna zdrowia

Kolejna sprawa to sposób w jaki się odżywiamy. Pobawcie się w małych podglądaczy podczas następnych zakupów spożywczych. Zobaczycie, że w wielu przypadkach wysportowani, szczupli ludzie kupują warzywa, mięso owoce i czerwone wino, zaś ludzie przy kości biały chleb, ketchup i piwo.

Jesteśmy tym, co jemy. To nigdy się nie zmieni i ma znaczący wpływ na to jak wyglądamy i jak się czujemy. Ponownie – istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie nie macie czasu by gotować sobie pięć zdrowych posiłków dziennie. Ponownie – czas nie jest tutaj wymówką.

Zrobienie kanapki z ciemnym chlebem zamiast białego i bez majonezu zajmuje tyle samo czasu. Wymieńcie także wszelkiego rodzaju soki i napoje gazowane na dużą ilość pitej codziennie wody. Poczytajcie także o prostych i zdrowych daniach. Istnieją setki przepisów, które pozwalają przygotować dietetyczne i pyszne posiłki w bardzo krótkim czasie.

naturalne witaminy w owocach

Kapsułka zdrowia

Dobrym dodatkiem, dla każdego na początek odzyskiwania formy i dobrego samopoczucia mogą być naturalne suplementy diety, pomagające osiągać lepsze efekty. Zwróćcie uwagę na Detosil, Plastry Sliminazer lub na przykład Ravestin.

To trzy różne preparaty, które dbają o trzy filary zdrowia każdego człowieka. Plastry Sliminazer, w nowoczesnej formie, pomagają gubić więcej kilogramów dzięki przyspieszeniu metabolizmu. Detosil, dzięki zawartości wielu naturalnych ekstraktów ziołowych pozwala oczyścić organizm z niebezpiecznych toksyn, natomiast Ravestin przywróci dobry poziom cholesterolu.

Każdy z tych preparatów ma kompletnie naturalny skład, dlatego spokojnie można przyjmować je w towarzystwie innych kuracji i bez strachu o występowanie skutków ubocznych. Także cena zarówno kapsułek i plastrów jest bardzo atrakcyjna względem oferowanych efektów. Radzimy tylko, żeby takie produkty zawsze kupować na oficjalnych portalach producenta – to zapewnia najniższą cenę, a przede wszystkim pewność, że nie kupujemy podróbki.

Satysfakcja

Nie da się przecenić tego, jak dobry stan organizmu i szczupła sylwetka wpłynie na nasze samopoczucie. Ogrom satysfakcji odczuwany za każdym razem gdy bez zadyszki będziemy wchodzić po schodach i kiedy będziemy patrzeć w lustro będzie niepohamowany. To uczucie spełnienia, którego nie kupią nam żadne pieniądze.

W tym wszystkim, najlepsze jest to, że do osiągnięcia takiego stanu nie potrzebujemy ani masy pieniędzy ani dużo czasu. Małe kroki sprawią, że te procesy będą działy się same. Jeśli będziemy wystarczająco rygorystyczni względem siebie, już w pierwszym miesiącu poprawimy nie tylko swój wygląd, ale także samopoczucie, a co najważniejsze również wyniki badań.

Jeśli będziemy trzymać się swoich postanowień, z miesiąca na miesiąc efekty będą coraz lepsze i trwalsze. Czasami oczywiście przyjdzie kryzys, zwątpienie i chęć rzucenia się na wszystko co słodkie i nie zdrowe. Wiecie co wtedy zrobić? Zjedzcie i wypijcie to na co macie ochotę, tylko nie powtarzajcie tego następnego dnia. Świetnie pokazuje to przykład Świąt Bożego Narodzenia. Ktoś powiedział ostatnio, że ludzie martwią się tym co zjedzą między świętami a nowym rokiem, gdzie tak naprawdę powinni się martwić o to co jedzą między nowym rokiem a świętami. Sto procent prawdy i wielka mądrość. Powodzenia!

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?