Jak pozbyć się niechcianych włosów wystających z nosa

Tym razem z zupełniej innej beczki. Zabieg mało popularny. Dotąd mało znany. Ale..niezwykle przydatny. Do tej pory niewiele się o tym mówiło, pisało, a nawet słyszało. Ten problem pojawił się stosunkowo niedawno w ogólnej świadomości. Wcześniej, mimo że wielu mężczyznom to przeszkadzało nic z tym nie robili, bo nie było dobrych i skutecznych metod, albo walczyli z problemem w domowej łazience. Najczęściej wyrywali wystające włosy z nosa pęsetą, przycinali woski nożyczkami lub trymerem, a także usuwali preparatami chemicznymi.
Teraz dużo prościej można się pozbyć nieetstycznego problemu i z łatwością można usunąć kilka wystających włosów z nosa.
Mowa o woskowaniu nosa. Wbrew pozorom może boleśnie to brzmi, ale tylko brzmi. Zabieg jest wykonywany tak szybko, że uczucie chwilowego pieczenia jest całkowicie do przejścia. Woskowanie nosa trwa dosłownie 1-2 minuty, a potem można cieszyć się lepszym oddechem i estetycznym wyglądem.
Do zabiegu wykorzystuje się specjalny rodzaj twardego wosku Hot Wax firmy LYCON . Są to nowatorskie woski będące mieszaniną wosków pszczelich i naturalnych żywic. Na zabieg można wejść prosto z ulicy i nie trzeba się specjalnie do tego przygotowywać. Mężczyźni zazwyczaj wykonują woskowanie nosa przy okazji regularnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy czy ciała w gabinecie kosmetycznym.
Zabieg woskowania nosa rozpoczyna się od przemycia obrzeży skrzydełek nosa specjalnym płynem oczyszczającym (Lycotane™), a następnie smaruje się delikatnie za pomocą patyczka z watą około 3-4mm wewnętrzne ścianki dziurek nosa oliwką przed depilacją (Pre-Waxing Oil). W dalszej kolejności cienką drewnianą szpatułką lub drewnianym patyczkiem nakładany jest ciepły lecz nie gorący wosk w miejsca posmarowane oliwką. Potem trzeba zaczekać kilka sekund aż wosk zaschnie wraz z patyczkiem, którym smarowany był nos. Jak wosk stwardnieje kosmetyczka lub kosmetolog przytrzymując płatek nosa jednym ruchem pociągnie wosk a nim przyklejone włoski, których należało się pozbyć. I już. Tę samą procedurę powtarza się na drugiej dziurce nosa.
Zaraz po zabiegu czuć przyjemny chłód i lepsze wciąganie powietrza. Nie ma żadnego podrażnienia ani znacznego pieczenia, dzięki specjalnie skonstruowanym woskom Lycon do depilacji bezpaskowej. Po zabiegu na miejsce zabiegowe smarowane jest cienką warstwą balsamem łagodzącym.
Zabieg jest w pełni bezpieczny, a ilość wyrwanych włosków jest wystarczająca na tyle by zapewnić estetyczny wygląd, a także by nie wpłynąć na pracę fizjologiczną śluzówki wewnątrz nosa i procesy oczyszczania wdychanego powietrza. Metoda ta nie wpływa również w żaden sposób na węch. Osoba wykonująca zabieg zadba również o odpowiednią temperaturę wosku i precyzję zabiegu.
Zabieg zazwyczaj powtarza się raz w miesiącu, niezależnie od ilości i długości włosków. Koszt zabiegu 20-40 zł. Zabieg dedykowany dla wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby się takich włosków pozbyć.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?