Jak zachować sprawność seksualną mimo upływającego czasu?

symbole płci

Z problemami w sferze seksu, jest trochę tak jak z wylaniem sobie zupy na jedyną koszulę podczas wesela. W pierwszym etapie krzyczymy, że to niemożliwie i naprawdę marzymy o wehikule czasu. W drugim momencie wiemy, że sprawą trzeba się zająć, ale może jak ubierzemy marynarkę to nic nie będzie widać?

W końcu musimy przejrzeć na oczy i zająć się problemem. Poprosić kogoś o pomoc lub pożyczenie garderoby i uśmiechem zareagować na dużą ilość żartów rzuconych w naszą stronę przez kolegów. Przyjmijmy zatem, że jest to już finalny etap, ale chodzi o problemy seksualne – co robić?

ZDROWE ŻYCIE – LEPSZY SEKS

Niestety jak w przypadku wielu innych problemów, nie możemy zwyczajnie zrzucić wszystkiego na upływające czas i podnieść ręcę do góry w niemocy, robiąc do tego skwaszoną minę. Jeśli nie możemy wejść na drugie piętro po schodach bez zadyszki, to chyba nie możemy oczekiwać niesamowitych popisów w łóżku, prawda?

Dbanie o ogólny stan zdrowia i swoją kondycję bedzie miało ogromny wpływa na zdolności seksulanę, a także zahamowanie procesów starzenia się. Nie chodzi tu jedynie o czysto kondycyjną stronę medalu, ale także o libido oraz intensywność doznań, a także lepszy nastrój – to wszystko zmieni się bardzo pozytywnie, kiedy zaczniemy przykładać większą wagę do zdrowia.

kobieta i mężczyzna w łóżku

UWALNIAJĄCA WIEDZA

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a na świecie jest nas tak wiele, że jakikolwiek problem seksualny macie – na pewno nie jesteście wyjątkiem. Warto sobie to uświadomić, aby o pomoc prosić z mniejszym zażenowaniem i wstydem. Zanim to jednak zrobimy, warto zaczerpnąć wiedzy. Jakiej?

Mówi się, że wszystkie książki na świecie, są rozwiązaniem na wszystkie problemy na świecie, jednak ponieważ nie mamy wszystkich problemów świata, nie musimy czytać wszystkich książek! To bardzo mądre i prawdziwe słowa, które można odnieść także do tematyki tego artykułu. W każdej księgarni znajdziecie wiele tytułów dotyczących zdrowia seksualnego mężczyzn. Niektóre naukowe i poważne, inne żartobliwe i podchodzące do tematu z dystansem. Każda z tych książek wyjaśnia jednak wiele aspektów życia seksualnego i pozwala rozwiać wątpliwości, a także zwyczajnie pomóc rozwiązać wiele problemów.

POMOCNA KAPSUŁKA

Temat kontrowersyjny, ale na pewno wielu osobom właśnie takie rozwiązanie przychodzi na myśl. Czy tabletki i żele naprawdę mogą pomóc? W naszej opinii jak najbardziej! Trzeba jedynie dobrze wybrać. Na rynku jest wiele suplementów diety, my jednak zwróciliśmy uwagę na kilka z nich.

Tabletki Extreen – w pełni naturalny skład i wielu zadowolonych użytkowników. Zwiększają objętość prącia i pozwalają utrzymywać dłuższe erekcje. Natomiast żele, takie jak Erogen X czy Collosel wpłyną na komfort zbliżeń i poprawią także zdolności seksualne. Żadne z powyższych środków nie powodują efektów ubocznych, dlatego można z powodzeniem korzystać z nich w każdej sytuacji.

ODPOWIEDNIE PODEJŚCIE

W temacie, tak trudnym, jak zdrowie seksualne i korelacja naszego wieku w stosunku do możliwości podczas zbliżeń erotycznych, może padać wiele mniej lub bardziej konstruktywnych rad. Warto jednak pamiętać, że zarówno pomoc suplementacji takiej jak tabletki Extreen, lub użycie żelu Collosel lub Erogen X, może być pomocne w takim samym stopniu jak nasze podejście do sprawy.

Przede wszystkim, tak jak wspomnieliśmy, należy pamiętać, że nasz problem z pewnością dzieli wiele osób na całym świecie. Dlatego też warto podchodzić do niego z określonym dystansem i bez poczucia pechowości. Dobrym rozwiązaniem okazują się także szczere rozmowy…

mężczyzna nosi kobiete na rękach

POMOCNE ROZMOWY

Z kim warto porozmawiać? Przede wszystkim na sam początek z samym sobą. Czy nasz problem jest naprawdę aż tak poważny? Może nie warto się nim przejmować? Jeśli nasze zmartwienia nie dotyczą rzeczy, które mogą wpływać na zdrowie lub przyjemność ze zbliżenia, zarówno naszą jak i partnerki / partnera, najczęściej dotyczą jedynie kompleksów.

W drugiej kolejności, naprawdę warto użyć mocy dialogu, jako nici porozumienia między nami a partnerką lub partnerem. Zrozumienie problemu przez drugą stronę, może spowodować, że kompletnie przestanie nam on przeszkadzać, wręcz zniknie. To właśnie reakcje drugiej strony, są przyczyną naszych największych zmartwień dotyczących sfery łóżkowej.

Musimy wziąć pod uwagę, że po drugiej stronie również znajduje się człowiek, które także ma swoje zmartwienia. Szczera rozmowa może sprowokować wyznania obu stron, co doprowadzi w efekcie do bardziej intymnych, a także bardziej intensywnych zbliżeń erotycznych.

Czasami jednak problem jest bardzo poważny, a my pomimo wielokrotnie podejmowanych prób, zwyczajnie nie możemy poradzić sobie z nim w pojedynkę. W takim wypadku naprawdę warto udać się do specjalisty. Zamiatanie pod dywan, naprawdę nie pomaga, a jedynie nasila negatywne skutki.

Na sam koniec, krótka i prosta rada. Uwierzcie w siebie i przypomnijcie sobie, że największą satysfakcję ze zbliżenia daje bliskość i zrozumienie partnera. Dlatego podchodźcie do siebie z czułością i szacunkiem, a na pewno wiele zmartwień zostanie automatycznie zredukowanych.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?