Męska depilacja intymna – bez tajemnic

Depilować czy nie? Argumentem za – jest natura higieniczna, estetyczna, a także erotyczna. Te dwie ostatnie zależą od gustu i upodobań obu partnerów. Ze względów higienicznych brak włosów pozwala na utrzymanie czystości i zahamowanie rozwoju bakterii rozkładających pot i tym samym powodujących nieprzyjemny zapach. To są niepodważalne plusy depilacji.
Jak skutecznie depilować i na ile to starcza?
Jest kilka metod depilowania męskich miejsc intymnych. Różnią się one skutecznością, rodzajem preparatu lub urządzenia do depilacji, przygotowaniem przed takim zabiegiem oraz techniką. Odpowiednią metodę dobiera specjalista w gabinecie w zależności od potrzeb klienta, rodzaju zarostu, przeciwskazań i indywidualnych preferencji. Najczęściej spotykane metody w gabinecie to:
1. Depilacja klasycznym ciepłym woskiem – wosk podgrzewany jest do bezpiecznej temperatury 39-42⁰C i nakładany jednorazową szpatułką lub rolką na czystą i osuszoną skórę. Następnie jest zrywany razem z włosami za pomocą specjalnych pasków. Po zabiegu nakładany jest preparat łagodzący i pielęgnujący. Zabiegi należy powtarzać co 6-8 tygodni.
2. Depilacja woskiem twardym (Lycon) – jest to metoda szybka, skuteczna, wykorzystująca innowacyjny rodzaj wosku do męskiego owłosienia „Manifico” firmy Lycon, dzięki czemu pozwala usunąć już nawet 1 mm włosy. Ciepły wosk nakładany jest drewnianą szpatułką i po wystygnięciu zrywany razem z włosami. Po zabiegu włosy nie odrastają przez 4-6 tygodni. Depilację należy powtarzać. Z zabiegu na zabieg owłosienie jest coraz słabsze. Metoda ta nie usuwa trwale włosów, ale bardzo je osłabia, jeśli jest wykonywana regularnie.
3. Pasta cukrowa – to specjalnie przygotowana mieszanka cukru, kwasku cytrynowego, wody i oleju, którą nakłada się kilkakrotnie na jeden obszar i zrywa. Usuwa nawet krótkie włosy (2mm). Zabieg jednak trwa dużo dłużej niż przy woskowaniu. Metoda nadaje się również dla alergików.
4. Depilacja laserowa lub IPL – metoda trwałego usuwania owłosienia. Wystarczy kilka zabiegów (4-6 w zależności od mocy urządzenia i rodzaju włosów) w odstępach ok. 1,5 miesiąca. Po pierwszym zabiegu zniszczeniu ulega 30-40% włosów, a po całej serii włosy nie odrastają. W niektórych przypadkach należy co kilka miesięcy wykonać zabieg podtrzymujący efekt. Najlepsze efekty uzyskuje się na włosach ciemnych. Podczas zabiegu po skórze przesuwana jest głowica laserowa i każdy impuls niszczy włosy na danej powierzchni.
Czy to boli?
Zabiegi depilacji intymnej nie należą do najprzyjemniejszych. Są miejsca, które są mniej wrażliwe np. pachwiny, podbrzusze, okolice odbytu i bardziej wrażliwe – jądra. Aby zmniejszyć odczucie bólu do minimum firmy kosmetyczne z pomocą nowoczesnych technologii tworzą specjalne woski, które zmniejszają nie tylko dyskomfort, a także eliminują wystąpienie podrażnienia wrażliwych stref intymnych.
W przypadku zabiegów laserowych stosuje się maści lub kremy znieczulające, które skutecznie niwelują odczucia bólowe lub charakterystyczne kłucie i pieczenie. Kosmetyczka nakłada je 15-40 minut przed zabiegiem w zależności od rodzaju takiego preparatu. Jedynie wykonanie próby (ustalenie mocy impulsu światła laserowego) może być mocniej odczuwana, gdyż należy ją wykonać przed nałożeniem znieczulenia), co trwa kilka sekund.
Większość Panów jest zaskoczonych, że zabieg nie był tak bolesny, jak się tego spodziewali.
Jak wygląda zabieg?

Kosmetyczka podczas wizyty tłumaczy na czym polegają różne metody depilacji intymnej u mężczyzn, przeprowadza wywiad kosmetyczny na temat przeciwwskazań do zabiegu (urazy mechaniczne, otarcia naskórka, świeże rany, alergie) oraz w zależności od indywidualnych potrzeb dobiera odpowiednią technikę. Podczas zabiegu mężczyzna zakłada specjalną, jednorazową bieliznę by uniknąć zabrudzenia woskiem lub innym kosmetykiem własnych ubrań. Przed przystąpieniem do usuwania owłosienia czasami kosmetyczka musi przyciąć włosy trymerem jeśli są zbyt długie. Mężczyzna musi pomagać kosmetyczce podczas depilacji, by ułatwić jej dostęp do depilowanych stref: naciągać skórę na jądrach czy przekładać penisa z jednej strony na drugą. Podczas początkowych wizyt może to być krępujące i wstydliwe, jednak z czasem kiedy Panowie oswajają się z zabiegiem odczucie to zupełnie mija. Kosmetyczka powinna odpowiednio instruować i mówić co zamierza zrobić, aby zabieg przebiegał sprawnie i dokładnie.
Wielu mężczyzn na pewno zastanawia się – co się stanie w przypadku kiedy dojdzie do niekontrolowanej erekcji. Podczas tego typu zabiegu zdarza się to niezmiernie rzadko. Jest to zupełnie normalna sprawa i naturalny fizjologiczny objaw na kontakt fizyczny tych okolic. W niektórych przypadkach może to pomoc naciągnąć skórę na jądrach i ułatwić nakładanie wosku. Doświadczona kosmetyczka nie powinna panikować w takich momentach, a wszelkie reakcje ciała mężczyzny traktować jako normalny objaw. W skrajnych przypadkach kosmetyczka może przerwać zabieg.
Na zakończenie aplikowany jest preparat po depilacji w celu złagodzenia ewentualnego zaczerwienienia i schłodzenia depilowanych stref.
Zabieg trwa zazwyczaj około 30-45 minut do 1 godziny w zależności od metody.
Pielęgnacja przed i po
Przed zabiegiem depilacji w zależności od metody należy zapuścić odpowiednią długość włosów: wosk ciepły 5-6mm, wosk twardy i pasta cukrowa 1-2mm lub je całkowicie zgolić dzień wcześniej – w przypadku depilacji laserowej. Przed samym zabiegiem należy dokładnie umyć depilowane okolice, ale nie nakładać żadnych balsamów i nie perfumować skóry. W razie potrzeby można odświeżyć się bezpośrednio w gabinecie kosmetycznym, tuż przed zabiegiem.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko lub umiarkowanie zaczerwieniona i podrażniona, niekiedy lekko opuchnięta. W skrajnych przypadkach po nieumiejętnie wykonanym zabiegu mogą wystąpić siniaczki czy zerwanie naskórka. Dlatego należy wybierać sprawdzone profesjonalne gabinety kosmetyczne.
Przed woskowaniem i 2-3 dni po (miesiąc w przypadku depilacji laserowej) nie można opalać miejsc poddanych zabiegowi by uniknąć przebarwień i podrażnień. Przez 24 h należy unikać bardzo gorących kąpieli, wysiłku fizycznego czy wizyty na basenie i w saunie. Niekiedy jeśli występuje skłonność do wrastania włosów lub stanów zapalnych – po depilacji mogą się one przejściowo pojawić. W takim wypadku kosmetyczka poinformuje o postępowaniu w takiej sytuacji i zaleci odpowiednie kremy lub preparaty.
Jak szukać gabinetów, które posiadają w ofercie depilację intymną dla mężczyzn?
Po prostu należy pytać o depilację intymną męską lub szukać w ofercie gabinetów nazwy „boyzylian”, „manzilian”, „the male brazilian” .
Koszt zabiegu
Koszty jednego zabiegu depilacji męskiej woskiem lub pastą cukrową wahają się od 250 do 350zł, depilacja laserem to sumy rzędu 500-900zł. Można oczywiście kupować zabiegi w pakietach po kilka i wtedy jest od 15-30% taniej.

Wielu mężczyzn na całym świecie korzysta z profesjonalnych zabiegów depilacji intymnej w salonach kosmetycznych. Wracają na nią regularnie, ponieważ lubią uczucie czystej i gładkiej skóry przez długi czas, a w przypadku siwych włosów – efekt odmłodzenia. Depilacja męska nie jest już dzisiaj nowością tylko rutynowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Oprócz stref intymnych Panowie depilują także pośladki, pachy, plecy i klatkę piersiową.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?