Najdroższe buty na świecie

Najdroższe buty na świecie

Oczywiście te z kolekcji męskich. Ich cena zwala z nóg, ale wygląd nie zawsze zadowala. Jednak marka robi swoje. Kupują je Ci, którzy chcą się godnie prezentować na czerwonym dywanie, bowiem dla zwykłych śmiertelników, czyli Nas, są one raczej nieosiągalne. Mówi się, że na zakupach szaleją kobiety, które potrafią wydać na sukienkę pół pensji, jednak ten ranking pokazuje, że faceci również cenią sobie luksus.

Testoni

Ta włoska marka obuwia męskiego jest liderem w produkcji najdroższych butów męskich na świecie. Firma działa od 1929 roku, jej założycielem jest Amadeo Testoni. Za ręcznie zrobione buty tej marki trzeba zapłacić 38 tys. dolarów! Testoni reklamuje swe obuwie jako nieprzemakalne i lekkie. Wykonuje się je ze skóry aligatora, natomiast klamry są pozłacane.

Louis Vuitton

Znana wszystkim marka, która w 2010 roku stworzyła kolekcję butów męskich. Cena za ich sznurowane cuda to 10 tys. dolarów. Tak, jak w przypadku obuwia Testoni, jako materiał, z którego wykonuje się buty, króluje skóra aligatora.

Aubercy

Kolejna luksusowa marka obuwnicza. Słynie z diamentowych wzorów, które są umieszczane na czubku buta. Obuwie jest wykonywane w kolorze czarnym, natomiast wspomniany wcześniej wzór z diamentów jest zgodny z życzeniem klienta. W zależności od liczby zużytych diamentów cena obuwia wynosi od 3 do 4 tys. dolarów.

Stefano Bemer

Na ręcznie robione buty w wykonaniu Bemera trzeba czekać 3 miesiące. Ta włoska firma korzysta z trudno dostępnych materiałów, jak skóra rekina, krokodyla lub skóra wielbłądzia. Cena obuwia to 2 tys. dolarów. Warto zaznaczyć, że Bermem współpracuje również z domem mody Gucci.

Berluti

Działająca od 1895 roku firma Alessandro Berlutiego słynie z precyzji. Charakteryzuje ją również unikalna kolorystyka obuwia. Berluti reklamuje się jako połączenie elegancji oraz komfortu. Czas wykonania jednej pary obuwia to ok. 8 tygodni. Cena: 1,8 tys. dolarów.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?