Obalamy mity na temat piersi i staników

kobieta w białym staniku

Kobiecy biust to temat na wokandzie od tysiącleci. Do tej pory, w różnych kulturach inaczej patrzymy kobiece piersi. W Europie opalanie topless potrafi wywoływać zgorszenie na wielu twarzach, podczas gdy kilkanaście tysięcy kilometrów dalej, w południowej Afryce, kobiety z plemienia Himba, nie zakrywają swoich piersi nawet podczas wizyty w klimatyzowanym supermarkecie.

Niezależnie od tego jednak, w jaki sposób podchodzimy do tematu ubioru, biust to bardzo ważny element kobiecego ciała, zarówno z przyczyn prokreacji, ale także jeśli chodzi o poczucie własnej atrakcyjności. Piersi są obecne w mediach, filmach, a także mocno wyeksponowane w sztuce na przestrzeni dziejów.

Z tych powodów, na ich temat powstało już tak wiele legend i mitów, że ciężko byłoby je zliczyć. Od niestworzonych historii o wybuchających wkładach silikonowych podczas podróży samolotem, po codzienne teorie na temat pielęgnacji i zdrowia. Dzisiaj, chcielibyśmy zająć się bardziej tą pragmatyczną stroną tematu, a także mitami związanymi z tym jak kobiety patrzą na swój biust.

piersi kobiety w czarnym staniku

Duże jest piękne?

Nie ma się co oszukiwać – rozmiar to największy mit związany z piersiami. Powszechny stereotyp mówi o tym, że duże jest piękne, podczas gdy wielu mężczyzn i kobiet, pytanych o wrażenie wizualne dotyczące biustu, stanowczo obala tą tezę.

Wiele Pań ma także kompleks dużych piersi, czuje że za bardzo rzucają się one w oczy. Taki kłopot mają kobiety głównie w wieku dojrzewania, gdzie naturalnie rozwijające się ciało, powoduje uczucie zawstydzenia podczas kontaktu z rówieśnikami.

Nie wszyscy mogą zdawać sobie z tego sprawę, ale duże piersi mogą być nawet powodem problemów z kręgosłupem. Duży biust może także sprawiać, że ulubione aktywności fizyczne stają się mniej komfortowe, a szukanie pasujących ubrań jest bardzo wymagające.

Zatem, gdy marzycie o powiększeniu biustu, należy wziąć pod uwagę za i przeciw. Często chęć takiego zabiegu wynika z niesłusznie obniżonej samooceny. Dlatego kilka akapitów niżej podpowiemy jak sprawić, aby nawet mniejsze piersi zawsze wyglądały bardzo atrakcyjnie.

Brafitting

Nie jest to najnowszy trend, lecz ostatnio słyszymy o nim coraz częściej. Czy to prawda, że tylko profesjonalistka umie dobrze dobrać stanik, czy to tylko kolejny mit związany z piersiami i stanikami? Choć istnieje wiele Pań, które doskonale potrafią dobrać sobie bieliznę, z pewnością wiele nie wie, że odpowiednio dobrany stanik wysokiej jakości zmienia komfort i wygląd biustu.

Ciężko zatem w tym wypadku opiniować, jednak uważamy, że jest to usługa, której choć raz w życiu warto spróbować. Dzięki temu poznamy choćby poziom własnej wiedzy, na temat doboru bielizny. Może także okazać się, że będą to pieniądze zainwestowane w nowy wygląd i komfort. Czasami ciężko stanąć nam z boku i obiektywnie dobrać garderobę do własnej sylwetki.

Musimy jedynie pamiętać, aby nie korzystać z przypadkowej usługi. Poświęćmy przed umówieniem się na wizytę trochę czasu, aby znaleźć sprawdzony salon i osobę. Pierwszy krok to zapytanie przyjaciół i znajomych, drugi to poszukiwania internetowe oraz lektura opinii.

Bez stanika

Czy w staniku? Wiele mówi się również na ten temat i to nie tylko w kwestii wstydu, męskich upodobań względem swoich partnerek czy wygody, a zdrowia. Niestety i tu zdania są podzielone. Wiele profesjonalistów twierdzi, iż stanik wymusza prawidłową pozycję biustu i zapobiega przedwczesnemu opadaniu piersi.

Inni twierdzą zaś, że jest to niezdrowy ucisk. Wracamy tu na sekundkę do poprzedniego akapitu, ponieważ w tym wypadku wielkie znaczenie będzie miał odpowiedni stanik. Pamiętajmy również o tym, że możemy przebierać w rodzajach bielizny. Podczas aktywności używajmy zawsze stanika sportowego dla zwiększenia komfortu, a wieczorami w domowym zaciszu, dajmy piersiom odpocząć od bielizny.

Powiększanie biustu

Drogi zabieg, ból, blizny i długi czas rekonwalescencji po operacji? Niekoniecznie. Musimy pamiętać, że biust to gruczoły zbudowane w dużej mierze z tłuszczu, zatem kiedy będzie zmieniał się poziom tkanki tłuszczowej, wygląd piersi również będzie ulegał zmianie.

Tu wiele Pań pewnie przerazi się, że odchudzanie oznacza pogorszenie wyglądu piersi, ale niekoniecznie. Może delikatnie zmniejszy się ich rozmiar, jednak staną się bardziej jędrne i uniesione ku górze, a w efekcie bardziej atrakcyjne.

Jeśli jednak chcemy zwiększyć rozmiar swojej miseczki, niekoniecznie musimy od razu pchać się pod nóż. Istnieje obecnie kilka bardzo dobrych preparatów, które mogą pomóc w takiej zmianie, bez wychodzenia z domu.

Jednym z nich jest krem Ovashape. To naturalny preparat, który przede wszystkim poprawia ukrwienie i transport limfy w obrębie biustu, co umożliwia poszerzanie komórek. Dzięki temu biust z czasem staje się większy.

Ovashape dodatkowo sprawia, że piersi są miłe w dotyku, dzięki dogłębnemu nawilżeniu. To przekłada się także na większy komfort noszenia stanika i zmniejszoną ilość podrażnień.

koronkowy stanik

Push up

To rodzaj stanika, o którym słyszał chyba każdy, nawet mężczyźni. Dzięki specjalnie umiejscowionym, miękkim wkładkom, pozwala on na podniesienie biustu ku górze i uwydatnieniu go.

To bardzo dobry sposób na to aby poprawić wygląd swojego biustu, a mit o tym, że zawsze da się rozpoznać, czy to właśnie taki stanik ma się na sobie, jest błędny. Nowoczesna bielizna typu push up potrafi być bardzo dyskretna.

Mamy do wyboru wiele modeli i marek, a także rozstrzał cenowy, który pozwoli każdej Pani znaleźć coś idealnie dla siebie.

Obalamy mity

Pamiętajcie – mity i legendy nie mają żadnego znaczenia. Najważniejsze aby dobrze czuć się we własnej skórze, a także traktować swój wygląd z lekkim dystansem, ponieważ nigdy nie będziemy w stanie obiektywnie się ocenić.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?