Odchudzanie z korzyścią dla zdrowia – jak zacząć?

pomiar

Czy tak jak wiele osób marzysz o idealnie wyglądającej i smukłej sylwetce i jesteś w stanie zrobić dla niej wszystko? Czy może jesteś jedną z tych osób, które oprócz szybkich i krótkotrwałych efektów interesuje także zdrowy organizm? Jeśli jesteś drugim typem, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak nigdy nie zgubić zdrowia, w szaleństwie gubienia kilogramów.

Odchudzanie z korzyścią dla zdrowia – jak zacząć?

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się myśleć o odchudzaniu, idziemy o zakład, że myśleliście także o tym by efekt był jak najszybszy. Niestety, jeśli nadal wierzycie w diety cud, które pozwolą zrzucić 25 kilogramów w miesiąc i utrzymać tą wagę, mamy dla Was kilka złych informacji…

Ale nie przejmujcie się! Podamy także kilka praktycznych rozwiązań, które pomogą schudnąć możliwe szybko, ale także zdrowo. To co? Do dzieła!

Pierwsza zasada zdrowego odchudzania

Gdyby powstał kiedyś dekalog dotyczący odchudzania, na pewno pojawiłoby się tam przykazanie zatytułowane “Nie Głódź się”. To właśnie jeden z najczęstszych błędów wszystkich, którzy pierwszy raz zabierają się za zrobienie ze swoją sylwetką porządku.

Pamiętajcie, że organizm i jedzenie to jak samochód i benzyna. Tak jak auto nie pojedzie bez paliwa, tak samo ludzkie ciało nie może funkcjonować bez odpowiedniej dawki pożywienia. Zatem głodzenie się spowoduje jedynie, że organizm będzie przechowywał większe pokłady tłuszczu na czarną godzinę, a my będziemy czuć się rozdrażnieni i osłabieni. Podsumowując droga donikąd.

Ile chudnąć, żeby chudnąć zdrowo

To ważna kwestia, ale przyjmijmy dzisiaj, że jesteśmy zupełnie początkujący w sferze odchudzania. Dobra wiadomość dla nowicjuszy jest taka, że jeśli nie stosowaliśmy żadnej diety do tej pory, organizm bardzo szybko zareaguje na wprowadzone zmiany.

Z tego względu, na początku zacznijcie jedynie od odstawienia wszystkich rzeczy, które za chwilę zostaną wymienione. Wszelkiego rodzaju cukier, słodycze, batoniki, ciasta, ciastka, puddingi, budynie i czekolady. Kolejno poza jadłospisem powinny znaleźć się kolorowe napoje gazowane, soki owocowe – nawet te stuprocentowe mają bardzo dużo cukru. Powinniśmy się pozbyć także wszelkiego rodzaju przetworzonego jedzenia takiego jak gotowe panierki czy sosy. Alkohol, oprócz okazjonalnej lampki czerwonego wytrawnego wina, również niewskazany.

Jeśli chodzi o porcję, jedzcie przynajmniej 4-5 razy dziennie, tak by zawsze czuć lekki głód po zakończonym posiłku. Będziecie w szoku, jak szybko zacznie spadać waga, bez spadku samopoczucia.

Suplementy – czy warto?

Dobra suplementacja może nieść dużą pomoc w diecie odchudzającej. Warto stawiać na naturalne preparaty, które działają głównie na poprawę trawienia i przyspieszenie metabolizmu. Co wybrać? Na przykład plastry Sliminazer, które zawierają silny spalacz tłuszczu, jakim jest l-karnityna. Dobrze sprawdzi się także Ketominal Slim, w którego składzie znajduje się duża ilość ekstraktu z zielonej herbaty, który wspomaga spadek wagi. Polecamy także Lineashape, tabletki na odchudzanie ze sporą zawartością kofeiny.

Tutaj każdy wybór będzie w porządku, choć suplementy te różnią się trochę składem. Tutaj warto także powiedzieć, że wymieniamy je, ponieważ to reprezentanci trzech różnych formuł. Sliminazer to forma plastrów, Ketominal Slim to tabletki do łykania, a Lineashape to rozpuszczalne kapsułki. Każdemu wedle potrzeb.

Życiodajna woda

Podczas odchudzania bardzo ważne jest także odpowiednie spożycie wody. Należy systematycznie nawadniać organizm, ponieważ gdy nie dostarczamy mu odpowiedniej ilości płynu, zaczyna się proces podskórnego magazynowania. To zwiększa masę, a także psuje wygląd sylwetki.

Czasami okazuje się, że nawet od 3 do 6 kilogramów zbędnej wagi stanowiła właśnie podskórna woda. Pocieszeniem może być to, że taki dodatkowy balast może zniknąć już w ciągu kilku tygodni. Możemy tego dokonać pijąc odpowiednią ilość wody. Półtora litra dziennie, to absolutne minimum.

Wpływ odchudzania na zdrowie

Prawidłowa waga ma nie tylko estetyczne walory. Oczywiście ciężko przecenić satysfakcję z wypracowania sylwetki, która będzie rozpierała nas dumą na plaży, jednak warto wiedzieć, że odpowiednia liczba kilogramów to także bardzo ważna kwestia zdrowotna.

To czego nie widać, jest najgorsze. Kiedy mamy nadwyżkę tkanki tłuszczowej, cierpią także organy wewnętrzne, które mogą ulec stłuszczeniu, w rezultacie nie działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Oprócz ograniczenia sprawności ruchowej, może się zatem pojawić cukrzyca, problemy z trawieniem, a nawet zawał serca czy miażdżyca.

Podczas gdy utrzymanie zdrowej diety i odpowiedniej wagi wpływa niesamowicie na wiele aspektów życia. Jeśli jesteśmy w szeroko rozumianej formie, czujemy się lepiej także psychicznie. Nie mamy kłopotów z trawieniem, mniej męczymy się podczas wysiłku a nawet w pracy. Benefitami staje się także życie rodzinne, a nawet seksualna. Rzadziej dajemy się pokonać stresowi i jesteśmy mówiąc wprost – szczęśliwsi.

Dlatego zdecydowanie warto zadbać o swoją wagę i sylwetkę zanim będzie za późno. Na początku może się to wydawać dużym wyrzeczeniem i ciężką pracą, jednak jak twierdzą naukowcy, wystarczy jedynie 21 dni, by dany nawyk wszedł nam w krew.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?