Proste nawyki dające dużą korzyść dla zdrowia

drink warzywny

 

Kiedy mamy dużo pracy, dużo zobowiązań, a czas mija szybko często czujemy się niedostatecznie dobrze. Nie dbamy o fundamentalne sprawy takie jak dieta, sen czy aktywność fizyczna. Zapominamy, że to właśnie często te fundamentalne sprawy, są odpowiedzialne za obniżenie komfortu życia. Na szczęście, jest kilka naprawdę prostych sposobów, aby poprawić stan rzeczy.

Na początek dobre oczyszczenie!

Jeśli zamierzacie przywrócić lepszą kondycję swojemu organizmowi i poczuć się lepiej, warto zacząć od oczyszczenia. Codziennie do wnętrza naszych ciał dostaje się wiele bakterii i różnych substancji. Niektóre z nich pozostawiają po sobie toksyczne złogi, które wpływają negatywnie na samopoczucie i kondycję organizmu. Co możemy z tym zrobić?

Ważne, aby przykładać dużą wagę do tego co jemy i pijemy. Warto wiedzieć, że te składniki, które odpowiadają za polepszenie smaku słodkich i słonych przekąsek, mogą być odpowiedzialne za spore zanieczyszczenia pozostawione wewnątrz organizmu.

Musimy także pamiętać o dokładnym myciu warzyw i owoców przed spożyciem, a także dbanie o higienę jamy ustnej i rąk. Warto także sięgnąć po preparat o nazwie Detosil. Dzięki naturalnym składnikom pochodzenia ziołowego, już jedna kapsułka dziennie pomoże oczyścić organizm na przestrzeni miesiąca.

Detosil jest dostępny bez recepty, a oprócz oczyszczenia układu pokarmowego, będzie miał także dobre działanie na florę bakteryjną jelit. Wspomoże także szybkie odchudzanie, dzięki wsparciu procesów metabolicznych.

starsze małżeństswo śpi w łóżku w domu

Następnie dbamy o sen

Mówi się, że brak wystarczająco regenerującego snu ma związek z wieloma nawykami. Może to być nadużywania nikotyny i alkoholu, lub długa emisja niebieskiego światła telewizora, które nie pozwala na właściwe wyciszenie.

Warto wiedzieć, że bardzo częstym nawykiem – choć nie świadomym, który przeszkadza w spokojnym śnie, jest chrapanie. Co możemy zrobić, aby to zmienić? Na pewno warto zacząć od redukcji używek i zmiany diety na taką, która będzie bogata w witaminy.

Możemy także udać się do specjalnej kliniki, lub skorzystać z ciekawego sposobu, jaki oferuje Snoril. To opaska, którą zakładamy codziennie przed snem. Jej zadanie polega na regeneracji mięśni i tkanek żuchwy, który są odpowiedzialne za drgania, które nazywamy chrapaniem.

Snoril pomaga już na przestrzeni kilku pierwszych nocy, a materiał z którego została zrobiona opaska jest bardzo przyjazny dla skóry, nie powodując pozostawiania śladów czy zaczerwienień na skórze.

 

…o wzrok…

Dobrym nawykiem, który może zmienić nasze codzienne życie na lepsze, będzie także odpowiednie dbanie o wzrok. Niewiele osób wie, że złe traktowanie oczu może wpłynąć nawet na występowanie częstych migren.

Wzrok to oczywiście bardzo ważny zmysł i narzędzie pracy, a także wrota do przyjemności z filmu czy książki. Jednak z wiekiem nasze oczy stają się coraz słabsze, a obecna technologia wcale nie pomaga. Co więc możemy zrobić?

Na początek, jeśli pracujemy przy komputerze warto robić przerwy od patrzenia w ekran, a także korzystać z okularów. Warto także ograniczać patrzenia na ekran telewizora i komputera w domu, a zamiast tego wybierać książkę lub gimnastykę.

Proponujemy także sprawdzić kapsułki Lutenea. To naturalny preparat, który nie tylko zabezpiecza oczy i spowalnia starzenie się tkanek, ale także wyostrza wzrok, pomagając w lepszym widzeniu każdego dnia. Lutenea nie przynosi żadnych efektów ubocznych i jest dostępna bez recepty.

niebieskie oczy młodej osoby

I dobre samopoczucie! 

W zdrowym ciele zdrowy duch, prawda? Okazuje się, że to powiedzenie możemy również wywracać na drugą stronę. Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze samopoczucie odgrywa wielka rolę, w tym jak działa organizm. Czy ma to jakieś wytłumaczenie, czy jest to jedynie pogląd?

Jak najbardziej można to wyjaśnić. Aspektów jest wiele, weźmy za przykład serotoninę – substancja nazywana hormonem szczęścia, wydziela się zawsze wtedy kiedy system nerwowy jest spokojny, jesteśmy szczęśliwi i wypoczęci. Serotonina ma potwierdzony wpływ na wspieranie poziomu odporności organizmu.

W takim razie jak sprawić, aby czuć się lepiej, nawet jeśli cały świat dookoła stara się w tym przeszkodzić? Jest na to kilka sposobów, przede wszystkim jednak nie lekceważcie swoich problemów. Jeżeli czujecie, że potrzebujecie pomocy, warto o nią prosić.

Jeśli sprawa nie jest jednak aż tak poważna i dotyczy Was przewlekły stres, zmęczenie i wrażenie wypalenia, warto na zaczać od wygospodarowania czasu dla siebie. Czasami to trudne prawda? Ale aby poczuć się lepiej, odstresować wystarczy pół godziny. 30 minut, w którym będziemy robić tylko to na co mamy ochotę.

To w połączeniu z dobrą zieloną herbatą powinno zmienić nasze samopoczucie już po pierwszym tygodniu. Warto też czasami odpocząć od zgiełku, pozwolić sobie i organizmowi na wyciszenie. Jak wiadomo częstą rozrywką są obecnie wszelkiego rodzaju media, a ludzie przestali doceniać regenerującą siłę spokoju.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?