Rodzaje implantów piersiowych – czym się różnią?

różne rodzaje implantów

Niestety kompleksy często dają się we znaki wszystkim Paniom, który uważają swój biust za zbyt mały, lub niewystarczająco jędrny. Choć najważniejsza jest książka, nie okładka – jeśli naprawdę rozmiar piersi stanowi problem, a wydatek na operacją nie jest przeszkodą, to może warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie? Pozostaje jedynie pytanie, jakie implanty piersi wybrać.

WIELE MOŻLIWOŚCI

Pewnie wiele osób komentuje teraz pod nosem, że chyba implant to implant – kawałek silikonu, może ewentualnie można dobrać rozmiar. Choć oczywiście wielkość jest głównym wyróżnikiem, tak implanty same w sobie różnią się także pod innymi względami.

To jaki rodzaj wybierzemy, będzie miało znaczący wpływ na wygląd, proces rekonwalescencji pooperacyjnej, wygodę, a także trwałość. Typ implantu to także wybór między mniejszy i większym kosztem, a także bezpieczeństwo. Chodzi tu głównie o możliwość wykonywania w przyszłości badań takich jak mammografia czy USG.

lekarz dopasowujący implanty

WYBIERAMY ROZMIAR

Bardzo często Panie, które decydują się na operację powiększenia piersi przesadzają z rozmiarem implantu, pomimo porad specjalisty. Dlaczego tak jest? Podobnie, gdy chcemy wybielić zęby, dentysta często od radzą śnieżnobiałą powłokę, ponieważ zwyczajnie będzie się za bardzo wyróżniać. Pacjenci jednak chcą, by efekty kuracji były widoczne w pełnym blasku.

Właśnie dlatego wybierając między wielkością implantu, powinno się na spokojnie zastanowić, czy aby efekt którego oczekujemy nie będzie przerysowany. Można także wziąć pod uwagę poradę specjalisty. Ważne, aby piersi pasowały do naszej sylwetki, dodając jej uroku, a nie stanowiąc karykaturę.

RÓŻNE KSZTAŁTY

Oprócz wielkości samej wkładki mamy także do wyboru jej kształt. W ofercie klinik dokonujących zabiegów mamy bardzo dużo możliwości wyboru. Jest to jednak zupełnie indywidualna sprawa, ponieważ nie będzie to miało większego wpływu na komfort w późniejszym okresie, czy bezpieczeństwo zabiegu, a bardziej na kwestie wizualne.

Jeśli nie wiecie jaki kształt należy wybrać, warto poradzić się specjalisty, a także przejrzeć dokładnie wszystkie dostępne opcję, tak aby mieć pełen wachlarz wyboru.

JAKOŚĆ MA ZNACZENIE

Implant będziemy wybierać w klinice, w której zdecydujemy się przeprowadzić operację. Możemy także poczytać opinie użytkowniczek w internecie, na temat tego co ich zdaniem najlepiej sprawdza się w praktyce.

Doświadczenie jednak wskazuje na to, iż nie warto oszczędzać. Będzie to jednak element, który na stałe znajdzie się w naszym ciele, zatem ważne aby był jak najlepszej jakości. Przed podjęciem decyzji, można wybrać się do paru klinik chirurgii plastycznej i poprosić o rozmowę na temat dostępnych implantów, oraz poradę.

MATERIAŁ

Rodzaj wkładek będzie się różnił także z uwagi na materiał z jakiego został wykonany. Choć zdecydowana większość implantów jest zbudowanych z silikonu, tak możemy wybrać także inne opcję.

Ostatnio pacjentki coraz częściej zastanawiają się nad wszczepieniem implantów żelowych. Mówi się, że są one bezpieczniejsze dla zdrowia, ale także mają jeszcze jedną ważną zaletę. Tak jak pisaliśmy kilka akapitów wyżej, pozwalają na przeprowadzenie specjalistycznych badań, nie blokując rezultatów USG czy mammografii.

kobieta trzymająca implanty

PIĘKNE PIERSI BEZ OPERACJI

Czy to możliwe? Są pewne sposoby, na to aby zwiększyć swój biust i poprawić jego jędrność bez zabiegu chirurgicznego. Piszemy o tym tutaj, aby decyzja była podjęta zupełnie świadomie. Choć alternatywy nie przynoszą tak szybkich i spektakularnych efektów, to są zarazem mało inwazyjne, a także oszczędne w kosztach.

Można wypróbować na przykład krem Ovashape. Zawarte w nim naturalne składniki pozwalają na poszerzanie tkanek i lepszy transport krwi w obrębie gruczołów piersiowych. Krem Ovashape zawiera także związki pobudzające syntezę kolagenu, co poprawia jędrność, a także masło Shea i Mango, które zapewniają długotrwałe i przyjemne nawilżenie. Więcej na temat tego, oraz innych kosmetyków, można przeczytać na tej stronie: https://polski-blog-medyczny.pl/ovashape/ .

Nie bez znaczenia będzie także zdrowa i bogata w witaminy dieta, która pomoże spalić zbędne kalorie. Podczas redukcji tłuszczu piersi na pewno staną się lekko mniejsze, jednak uniosą się do góry i będą bardziej jędrne.

Dodatkowo można także zdecydować się na zwiększenie aktywności fizycznej. Oprócz wielu plusów uprawiania sportu, ma on także znaczenie dla kobiecego wyglądu. Cała sylwetka stanie się bardziej smukła, a mocniejsze mięśnie będą miały dłużej siłę by utrzymywać biust w górze.

PODSUMOWANIE

Bardzo ciężko jednoznacznie wskazać jaki rodzaj implantu należy wybrać, gdyż jest to kwestia indywidualna. Radzimy jednak dać sobie czas, aby poważnie zastanowić się nad tym jaki rodzaj będzie idealny dla nas. Nie bójmy się także prosić specjalistów o dokładne wyjaśnienia – w końcu jest to poważny i kosztowny zabieg, który będzie miał spory wpływ na nasze życie.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?