Zazdrosna dziewczyna – jak sobie z nią radzić?

Zazdrość Twojej dziewczyny może się ujawnić w chwili, której się najmniej spodziewasz. Choć na co dzień jest między Wami rewelacyjnie, w niektórych sytuacjach Twoja ukochana może z cichej myszki przeistoczyć się w rozgniewaną królową zemsty, dla której rozpętanie sceny zazdrości rodem z wenezuelskich seriali nie stanowi żadnego problemu. Nie martw się, my doskonale wiemy, jakie to uciążliwe, dlatego podpowiemy Ci, jak poradzić sobie z kobietą, która zaczyna być denerwująco zazdrosna.

Wyobraź sobie taką sytuację: w słoneczne popołudnie idziesz ze swoją dziewczyną na spacer. Nagle zauważasz przepiękne czerwone Ferrari zaparkowane po drugiej strony ulicy. Oczywiście – co? Odwracasz się, by przez chwilę podziwiać to cacko. W tym momencie, przez ulicę, zaraz obok Ferrari przechodzi seksowna blondynka, ubrana w mocno opinającą bluzkę i krótką spódniczkę. Przełykasz ślinę, bo już wiesz, że za moment czeka Cię karczemna awantura: „Jak możesz mi to zrobić, gapienie się na inne kobiety to ostentacyjny brak szacunku! Na pewno chciałbyś ją przelecieć!”…brzmi znajomo?

Choć typów zazdrości jest co najmniej kilka, wszystkie łączy jedno: niskie poczucie własnej wartości i brak zaufania. Kobiety, które notorycznie fundują swoim partnerom sceny zazdrości, same także cierpią. Wystarczy lekko podważyć ich pewność siebie, a samoocena gwałtownie spada, co z kolei negatywnie wpływa na wzajemną relację i harmonię w związku. Mimo to, żaden człowiek nie powinien pozwalać na psychiczne znęcanie się i tortury spowodowane nieuzasadnioną zazdrością.

Poniżej 10 alarmujących zachowań, które oznaczają, że zazdrość Twojej dziewczyny jest chorobliwa i koniecznie trzeba coś z nią zrobić.

Dzwoni do Ciebie co godzinę, by powiedzieć, że Cię kocha. W rzeczywistości jednak, sprawdza, co robisz i gdzie jesteś.
Nie akceptuje żadnej z Twoich koleżanek.
Po powrocie do domu ze spotkania z kolegami musisz przejść wielogodzinne przesłuchania.
Nie lubi, gdy chodzisz gdzieś bez niej.
Denerwuje się za każdym razem, gdy znajdziesz się w odległości 20 m od innej kobiety i gdy, nie daj Boże, na nią spojrzysz.
Wkurza się, gdy opowiadasz o jakiejś celebrytce, aktorce lub piosenkarce, którą ostatnio lubisz.
Ciągle wypytuje Cię o Twoje koleżanki z pracy.
Czasem jest nawet zazdrosna o długie rozmowy z żeńskimi członkami Twojej rodziny – z matką, siostrą czy kuzynką.
Próbuje Tobą manipulować, pytając o urodę innych kobiet. Wpada w furię, gdy nie wiesz co odpowiedzieć lub gdy doceniasz inne kobiety.
Żyjesz w ciągłym strachu, by jej nie sprowokować i nie wywołać awantury.

Jeśli więcej niż 3 z powyższych punktów sprawdzają się w Twoim przypadku – powinieneś przygotować się na poważną rozmowę o zachowaniu Twojej kobiety. Być może nadszedł czas, by postawić sprawę jasno i zmusić ją do okazywania Ci szacunku i zaufania lub po prostu się rozstać.

Jak sobie radzić z zazdrosną dziewczyną?

Najważniejsze – nie prowokować. Jeśli postarasz się zastosować do poniższych wskazówek, życie z odrobinę zazdrosną dziewczyną, będzie o wiele łatwiejsze.

Nie taksuj wzrokiem innych kobiet

Zauważanie i docenianie piękna innych kobiet jest naturalne i raczej nieuniknione. Pamiętaj jednak, by robić to bardzo subtelnie. Na pewno nie wtedy, gdy Twoja ukochana jest obok. A jeśli już nie możesz się powstrzymać – skombinuj sobie okulary przeciwsłoneczne i podczas spaceru na plaży nie odwracaj ostentacyjnie głowy za kobietami w bikini. Za to pod ciemnymi okularami Twoje oczy mogą robić, co chcą.

Uważaj z koleżankami

Oczywiście nie ma sensu zrywać przyjaźni z koleżanką tylko dlatego, że Twoja pani sobie tego życzy. Pamiętaj jednak o priorytetach – najważniejsza powinna być dla Ciebie partnerka, a cała reszta dopiero po niej. No i oczywiście nie mów przy niej zbyt często o swoich koleżankach. Nie chwal ich osiągnięć, nowych fryzur, nie opowiadaj o ich problemach.

Nie adoruj dziewczyn swoich kumpli

Czasami się zdarza, że któryś z Twoich kumpli ma u swego boku laskę, na której widok aż ślinka cieknie. Niestety to nie jest dobry powód, by ją adorować i przesadnie komplementować – zarówno w towarzystwie Twojej dziewczyny, jak i kumpla. Staraj się okazywać najwięcej zainteresowania swojej dziewczynie, nigdy jej nie wyśmiewaj ani nie kompromituj w towarzystwie.

Nie porównuj jej do innych kobiet

Faceci bardzo często strzelają sobie w stopę, starając się pochwalić swoją kobietę w porównaniu do innych. Unikaj takich komplementów, jak np.: „Masz zgrabniejsze nogi, niż dziewczyna Maćka”. Jeśli zaczniesz ją porównywać do innych, porównywanie samej siebie także wejdzie jej w nawyk, a to z kolei prosta droga do spadku samooceny i kolejnych wybuchów zazdrości. Jeśli chcesz ją pochwalić, po prostu powiedz: „Masz super zgrabne nogi”, czy coś w tym stylu – ale bez porównań.

Nie sugeruj poprawiania urody

Niektórzy mężczyźni chcieliby, aby ich dziewczyny-szatynki przefarbowały włosy na blond, nosiły kolorowe soczewki kontaktowe i zrobiły sobie operację powiększenia biustu. Myśleć sobie mogą, ale błędem jest sugerowanie kobiecie, że powinna coś w swoim wyglądzie poprawić. Wyobraź sobie, jak byś się czuł, gdyby Twoja dziewczyna zaproponowałaby Ci operację powiększenia penisa…? Bezwzględnie akceptuj ją taką, jaką jest, lub poszukaj sobie nowej.

Odrobina zazdrości w związku może wzbogacić relacje, wyzwolić energię seksualną i dowartościować partnera. Dlatego też nie należy wpadać w panikę, jeśli Twoja partnerka wykazuje pewne oznaki zazdrości. Delikatne ukłucie niepewności jest zdrowe, dopóki któryś z partnerów nie zacznie przez nie cierpieć i czuć się terroryzowany. Wtedy konieczna jest poważna rozmowa i ustalenie pewnych zasad wzajemnego traktowania.

UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Tutaj wpisz komentarz
Jak chcesz się przedstawić?